Kezdőlap Álláspályázatok Megvalósult pályázatok Csokonai Óvoda aktuális páláyzata Kinizsi Óvoda aktuális páláyzata menubar

Jelenleg futó pályázatok

A „Zenei expedíció" címmel beadott pályázat - Kinizsi utcai Óvoda
NTP-TEHETSEG-23-0138

A Madarász Imre Egyesített Óvoda Csokonai utcai óvodája pályázatot nyújtott be a Nemzeti Tehetség Program keretében a Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő támogatásával „Tehetségközelben” – komplex tehetséggondozó programok támogatása címmel kiírt nyílt pályázatra.

A pályázat célja: Olyan komplex programok megvalósítása, amelyek célja a magas színvonalú tehetséggondozó és mentori szolgáltatás, továbbá az egyenlő hozzáférés biztosítása, lehetőség szerint több intézmény tehetséges fiataljainak együttes részvételével.

A „Zenei expedíció"címmel beadott pályázat a szakmai értékelő tartalmi értékelése és az elért pontszám figyelembevételével teljes összegű, azaz 2.496.000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.

Támogatási időszak: 2023. szeptember 1. és 2024. augusztus 31. közé eső időszak, amelynek időtartama alatt a támogatott program, illetve projekt megvalósul.

A pályázati program célja a Kinizsi utcai óvodában: Zenei műhelybe járó gyermekek veleszületett adottságaira építve, szembetűnő zenei képességeik fejlesztése érdekében „zenei expedícióra” indulnak. Komplex tartalmakkal a „zenei szemüvegen” keresztül más képesség területek fejlesztése, az ismereteik gazdagítása. Különleges helyszíneken valósul meg mindez, ami formálja szemléletüket. Erősíti városunkhoz kapcsolódó kötődésüket, eligazodásukat. Élményalapú, interaktív foglalkozásokon megvalósul az esélyteremtés, a hátrányok kompenzálása is. Az egyediség, a másság értékként jelenik meg. A szülők bevonása a tehetséggondozó munkafolyamatának megismertetésére, az óvoda-szülő kapcsolatának elmélyítésére is teret ad. Cél: a gyermekek átlagon felüli zenei adottságainak kibontakoztatása, átlagon túlhaladó teljesítmények létrehozásának elősegítése, több tehetségterület összekapcsolásával, esztétikai, érzelmi gazdagítás. Szakmai tapasztalatok megosztása a kollegákkal és a szülőkkel is.

Pályázat megvalósulásának első szakasza

Kinizsi1