Kezdőlap Tagintézmények Kuthen úti óvoda Rendezvények Kapcsolatok menubar

Madarász Imre Egyesített Óvoda - Kuthen úti óvoda

Székhely épület

Tagintézmény-igazgató: Homoki Judit
Elérhetősége:5300 Karcag,Kuthen u. 16.
Tel: +36305544492
E-mail: kuthen@karcagiovodak.hu

Óvodánk a város központjában helyezkedik el, a XX. század elején családi háznak épült, 1947 óta működik óvodaként. Az épület mai arculatát 2015- ben kapta. Óvodánk felújítása, korszerűsítése az Észak- Alföldi Operatív Program ÉAOP-4.1.1/a-11-2012-0005. pályázat keretén belül valósult meg. Az uniós előírásoknak megfelelően – tornaszobával, fejlesztő foglalkoztatóval, szülői fogadóval és egyéb kiszolgáló helyiségekkel bővült. Környezetünk esztétikáját, városunk kulturális örökségét gyarapítja az udvarunkon 1995-ben felavatott óvodai emlékkút. Alkotója Györfi Sándor Munkácsy és Kossuth -díjas szobrászművész.

Óvodánk öt csoporttal működik. Helyi Pedagógiai Programunk alapja a Fábián Katalin: Tevékenységközpontú Óvodai Nevelési Program. Nevelő munkánk eredményes végzésére, a komplex hatások érdekében, egymásra épülő, egymást kiegészítő tevékenységrendszert biztosítunk, mely a gyermekek spontán érdeklődésére, megismerési vágyára alapoz.

Nevelőközösségünket szakmailag jól felkészült, elhivatott, tapasztalt óvodapedagógusok alkotják. A 10 óvodapedagógus munkáját 1 pedagógiai asszisztens és 5 szakképzett dajka segíti. Elkötelezettek vagyunk a különleges bánásmódot igénylő gyermekek fejlesztése iránt is. Nagy hangsúlyt fektetünk az egyéni, differenciált fejlesztésre, a hátrányok csökkentésére, a tehetséggondozásra.

Négy tehetségműhely működik óvodánkban:

1. - „Palánta” gyermektánc tehetségműhely
  2. - „Gyermekkarkötő” vizuális tehetségműhely
  3. - „Iglice” zenei tehetségműhely
  4. - „Tündérkert” mese tehetségműhely
Büszkék vagyunk arra, hogy 2011 óta viseljük a „Zöld óvoda” címet. Arra törekszünk, hogy külső- belső környezetünk tükrözze ez irányú elhivatottságunkat is. Udvarunk zöldövezet: dús lombú öreg fák, cserjék, bokrok, füvesített udvar, veteményeskert, sziklakert, virágos környezet. A természet szeretetére, óvására, védésére neveljük óvodásainkat. Igényes, esztétikus csoportszobákban, óvodai helyiségekben tölthetik mindennapjaikat gyermekeink.

Kiemelt területünk az egészséges életmódra nevelés- korszerű táplálkozásra nevelés, helyes étkezési szokások kialakítása, mozgás- szabad levegőn tartózkodás fontossága, testi- lelki harmónia összhangjának megteremtése.

Óvodai nevelőmunkánk során arra törekszünk, hogy a gyermekeket megillető jogok tiszteletben tartásával, minden gyermek egyenlő eséllyel részesülhessen óvodai nevelésben.

Közös rendezvényeink a szülőkkel:
  1. - „Csipet- csapat” kiscsoportos gyermekek köszöntése
  2. - Adventi családi délután
  3. - „Zsebi baba” gyermeknap
Hitvallásunkat Küldetésnyilatkozatunk fejezi ki.

Csipet – csapat – Új gyermekek köszöntése

KeljjFelJancsi